Опис проекту та висновки про його результативність пропонується зробити Вам на основі статті в газеті "20 хвилин"
Житомирянки виїжджають за кордон через домашнє насильство
Ця проблема актуальна не тільки для України. Аби поділитися досвідом її подолання, в рамках міжнародного проекту "Ле Понт - боротьба з насильством проти експлуатації соціально-незахищених жінок в Східній Європі» до Житомира з’їхались експерти з Німеччини, Молдови та Румунії.
- Цю проблему потрібно вирішувати не там, куди емігранти прибули, а там, де вони тільки починають свій шлях, - говорить Ольга Антонюк, координатор проекту «Ле понт». -Саме з цієї причини проект здійснюється в Україні, Молдові, Румунії та Білорусії. Спрямований він на посилення захисту тих людей, які постраждали, а також на попередження тих, хто прагне виїхати за кордон нелегально. Проводиться реабілітація жінок і дітей, які перебувають у скрутних життєвих ситуаціях, які потерпають від бідності, безперспективності і домашнього насильства, адже це – найголовніша причина виїзду наших жінок за кордон.
У Житомирі основна робота спрямована на попередження незаконної міграції. Реалізовується проект обласною Асоціацією соціальної сфери. За словами Вероіки Мишківської, голови Асоціації, у нашому місті була введена інноваційна форма профілактики: це не лекції, не семінари, і навіть не тренінги, а студентський інтерактивний театр, який показує свої вистави в середніх навчальних закладах Житомира та району.
- Після перегляду вистави школярі активно включаються в дискусію, - розповідає Вероніка Мишківська, - вони говорять про те, що кожна людина сама повинна робити вибір. Діти розуміють, які існують шляхи залучення в работоргівлю і незаконну міграцію.
Закордонний досвід
Олена Мереакре, голова НДО «Компасьюн», Молдова:
- Молдова, як і Україна є постачальником і країною транзиту в торгівлі людьми. Що ми робимо, аби протидіяти цьому? Я - голова організації, яка працює в селах. Адже жертвами цього бізнесу часто стають жінки з бідних родин, які не мають постійної роботи. Більшість з них не має освіти, тому їдуть за кордон у пошуках кращих умов життя. Для того, щоб вони залишилися працювати у нас, ми повинні працевлаштувати їх. Тому ми організовуємо професійні курси. Цього року понад 150 дівчат здобули освіту кухаря, бухгалтера, перукаря, швачки і тепер мають можливість працювати в селі.